Sedadla odpružená

Sedadlo řidiče typové řady 5 - pneumaticky, n. mechanicky odpružené

Pohodlí a komfort řidičům nákladních automobilů, autobusů, trolejbusů a jiných typů užitkových vozidel nabízí sedadla typové řady 5.  

Použití

Autobusy, nákladní automobily, kolejová vozidla,...

Dle přání zákazníků můžeme nabídnout různé potahové látky a jejich kombinace. Zvolit lze barvu, vzor, různé odolnosti látek proti hoření, např. dle normy EN 45545.

U odpružených sedadel řidiče typové řady 5 řidiči ocení vysokou úroveň sezení i bezpečnosti. Sedadlo je homologováno dle předpisů EHK 14 a 17, do standardního vybavení náleží plně integrovaný 3-bodový bezpečnostní pás, plynule sklopná zádová opěra, sklopný sedák, podélný posuv, seřiditelná hlavová opěrka a pneumaticky nebo mechanicky odpružený podstavec zakrytovaný měchem z odolného PVC. U obou typů podstavců lze pružení regulovat, u pneumatického sami ovládáte přístup vzduchu do vzduchové pružiny a navíc si můžete nastavit i tuhost pružení. Pro snadnější výstup je možné sedadlo úplným vypuštěním vzduchu nechat klesnout na nejnižší úroveň, později se dá jednoduše vrátit do původní polohy. U mechanického podstavce lze měnit vlastnosti pružení nastavením ocelové pružiny. Volitelně si můžete sedadlo nechat doplnit nastavitelnými loketními opěrkami, vyhříváním opěry a sedáku, mechanickou bederní opěrkou či přídavným podstavcem. Pro případ, že ve vozidle není k dispozici tlakový vzduch, dodatečně umíme nabídnout pneumaticky odpružené sedadlo s vestavěným elektrickým kompresorem 24 V.

Pružení sedadla zajišťuje vzduchová pružina (resp. ocelová u mechanicky odpružené varianty) zabudovaná v podstavci chráněném měchem z odolného PVC. Jako volitelnou výbavu lze zvolit loketní opěrky, které lze fixovat v jakékoli pozici v rozsahu + 45° / - 15° od vodorovné polohy, mechanickou bederní opěrkou, vyhříváním a přídavným podstavcem. Sedadla bez bezpečnostního pásu můžeme dodat též s výškově seřiditelným přídavným podstavcem příp. s otočným mechanismem. Připevňovací rozměry sedadla bez přídavného podstavce - rozteče 4 montážních otvorů ø 9 mm na lištách podélného posuvu, připevnění k podlaze vozidla doporučujeme provádět pomocí pevnostních šroubů M8.