Představení společnosti


    

     O společnosti

 • Společnost C.I.E.B. Kahovec spol. s r.o. je tradičním podnikem východních Čech specializujícím se na výrobu sedadel řidičů a cestujících.
 • Název společnosti je složen ze 4 počátečních písmen, C = konzultace (Consultation), I = informace (Information), E = inženýring (Engineering) a B = byznys (Business).
 • Vlastníkem společnosti je od roku 2006 americká společnost Commercial Vehicle Group se sídlem v New Albany ve státě Ohio. Tato nadnárodní společnost s pobočkami po celém světě je významným dodavatelem integrovaných systémových řešení globálním zákazníkům v oblasti užitkových vozidel, především výrobcům těžkých nákladních automobilů, stavebních, zemědělských strojů a prostředků speciální a vojenské dopravy.
 • Hlavní výrobní činností společnosti C.I.E.B. je výroba sedadel, která nacházejí uplatnění v různých typech a druzích vozidel, jako například v nákladních automobilech, autobusech, trolejbusech, sanitkách, tramvajích, lokomotivách, zemědělských a stavebních strojích, a také ve vozidlech určených pro luxusní, dálkovou, městskou i meziměstskou přepravu osob. Dále se zabýváme výrobou dílů sedadel a dalších komponentů pro automobilový průmysl. Jsme dodavatelem mnoha významných výrobců v oblasti automobilového průmyslu z České republiky i ze zahraničí. Klademe velký důraz na systém řízení kvality v souladu s ISO 9001 a plnění požadavků ISO/TS 16949.Vedení společnosti je odhodlané plnit nařízení dle ISO 14001 - Systém environmentálního managementu. Jedním z významných faktorů uplatnění se na trhu je vlastní konstrukční kancelář, která se snaží pružně reagovat na dynamicky se rozvíjející oblast automobilového průmyslu. Hlavní sídlo společnosti je v Praze, ve městě Brandýs nad Orlicí se nachází její výrobní závod.  Historie
 • Rok 1875 - první dochované písemnosti svědčící o průmyslové výrobě v současných výrobních prostorách společnosti C.I.E.B.
 • 1.pol. 20. století - firma pod obchodním jménem Hynek Gottwald - výroba kovového nábytku.
 • Konec 50. let 20. století - závod se stává součástí n.p. Karosa Vysoké Mýto, ve výrobním programu v této době nalezneme mimo jiné také sedadla do cvičných letadel L29 pro někdejší Československou armádu, jejichž výroba byla na konci 60. let převedena do národního podniku AERO.
 • 70. léta 20.století - začíná specializace na výrobu odpružených sedadel pro autobusy, nákladní automobily apod., tato sedadla jsou součástí výrobního programu i dnes
 • Rok 1993 – založení společnosti C.I.E.B. Kahovec spol s. r. o.
 • Rok 1995 – na základě nejúspěšnějšího privatizačního projektu odkoupila společnost C.I.E.B. od státu výrobní podnik, někdejší závod 02 státního podniku Karosa Vysoké Mýto.
 • Rok 2006 – vlastníkem společnosti se stává CVG Group.
 • Rok 2017 – navázána úzká obchodní spolupráce se společností KAB Seating Northampton.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Image 12 -

Image 13 -

Image 14 -