Představení společnosti

Společnost C.I.E.B. je významným podnikem východních Čech specializujícím se na výrobu sedadel řidičů a cestujících. Vlastníkem společnosti je od roku 2006 americká společnost Commercial Vehicle Group (http://www.cvgrp.com) se sídlem v New Albany ve státě Ohio. Tato nadnárodní společnost s pobočkami po celém světě je významným dodavatelem integrovaných systémových řešení globálním zákazníkům v oblasti užitkových vozidel, především výrobcům těžkých nákladních automobilů, stavebních, zemědělských strojů a prostředků speciální a vojenské dopravy.

Historie brandýské společnosti C.I.E.B. sahá do roku 1993, kdy vznikla poradenská a konzultační firma. Název společnosti je složen ze 4 počátečních písmen, C = konzultace (Consultation), I = informace (Information), E = inženýring (Engineering) a B = byznys (Business). Hlavní sídlo společnosti je v Praze, ve městě Brandýs nad Orlicí se nachází její výrobní závod.

Hlavní výrobní činností společnosti C.I.E.B. je výroba sedadel, která nacházejí uplatnění v různých typech a druzích vozidel, jako například v nákladních automobilech, autobusech, trolejbusech, sanitkách, tramvajích, lokomotivách, zemědělských a stavebních strojích, a také ve vozidlech určených pro luxusní, dálkovou, městskou i meziměstskou přepravu osob. Jsme dodavatelem mnoha významných výrobců v oblasti automobilového průmyslu z České republiky i ze zahraničí, velkou pozornost věnujeme komplexnímu řízení kvality, což dokazuje i zavedení certifikovaného systému managementu.

Jedním z významných faktorů uplatnění se na trhu je vlastní konstrukční kancelář, která se snaží pružně reagovat na dynamicky se rozvíjející oblast automobilového průmyslu.

Vedle hlavní výrobní činnosti, tj. výroby sedadel se taktéž zabýváme výrobou dílů sedadel a dalších komponentů pro automobilový průmysl.

Z historie

  • rok 1875 - první dochované písemnosti svědčící o průmyslové výrobě v současných výrobních prostorách společnosti C.I.E.B.
  • 1.pol. 20. století - firma pod obchodním jménem Hynek Gottwald - výroba kovového nábytku
  • konec 50. let 20. století - závod se stává součástí národního podniku Karosa Vysoké Mýto, ve výrobním programu v této době nalezneme mimo jiné také sedadla do cvičných letadel L29 pro někdejší Československou Armádu, jejichž výroba byla na konci 60. let převedena do národního podniku AERO
  • 70. léta 20.století - začíná specializace na výrobu odpružených sedadel pro autobusy, nákladní automobily apod., tato sedadla jsou součástí výrobního programu i dnes
  • rok 1993 – založení společnosti C.I.E.B. Kahovec spol s. r. o.
  • rok 1995 – na základě nejúspěšnějšího privatizačního projektu odkoupila společnost C.I.E.B. od státu výrobní podnik, někdejší závod 02 státního podniku Karosa Vysoké Mýto
  • rok 2006 – vlastníkem společnosti se stává CVG

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

Image 6 -

Image 7 -

Image 8 -

Image 9 -

Image 10 -

Image 11 -

Image 12 -

Image 13 -

Image 14 -